למינייט ווניר (חזיתית) הינה שכבת ציפוי דקיקה של חרסינה או של קומפוזיט שמודבקת בטכניקת קישור לחזית של שן קדמית. הדבקת למינייט ווניר לשן יוצרת פנים חדשות לשן, חזקות ובעלות גוון וצורה לפי רצון היוצר. ברוב המקרים ההכנה לקבלת למינייט ווניר בשן קדמית דורשת הסרת כמות מזערית של חומר שן (האמאייל). התוצאה היא שן חזקה לא פחות ממה שהייתה לפני ההדבקה  ואסתטיקה מעולה. 
 
ד"ר מוריס רוט משתמש בטכניקה מהפכנית זאת משנת 1995. 

שיפור אסתטי בחיוך
 
הטכניקה של למינייט ווניר מאפשרת, במקרים המתאימים, יצירת גוון שיניים בהיר יותר, שינוי של חיוך שלם, או שיפור קל במראה של שן אחת או יותר. דרוש רק בדיקה קצרה לקבוע האם השיניים שלך מתאימות לטיפול עם למינייט ווניר. 

שינוי בגודל השיניים לשיפור אסתטי
 
יש אנשים עם שן קדמית קטנה משכנותיה, או אפילו שן עם צורה מעוותת. במקרים מתאימים ניתן להפוך שן כזאת לשן נורמאלית בגודל ובצורה בעזרת הדבקת למינייט ווניר. לעתים, ניתן לסיים את הטיפול הזה תוך שני ביקורים בלבד. 

למינייט ווניר מחרסינה או מקומפוזיט
בחירה בין למינייט מחרסינה או למינייט מקומפוזיט מתבססת על הרבה גורמים. באופן כללי, למינייט מקומפוזיט מחייב הסרה של פחות חומר שן מלמינייט מחרסינה.

שינוי גוון של שן קדמית שחורה
שן קדמית שהשחירה בעקבות חבלה או סתימת שורש עלולה למכער את החיוך.  ישנן טכניקות שונות לשיפור הגוון, כולל הלבנה פנימית של השן, ציפוי חזית השן באמצעות למינייט ווניר, ולעיתים התקנת כתר חרסינה. הדבקת למינייט ווניר, במקרים המתאימים, מעניקה לשן גוון בהיר ומותאם לשיניים הסמוכות, ללא צורך בהסרת הרבה חומר שן, כפי שדרושה לבצוע כתר. בדיקה קצרה וצילום רנטגן של השן מאפשרים לקבוע אזה טכניקה מתאימה
.
 
דף הבית   אודותנו   הפילוסופיה שלי   צור קשר   טלפון: 08-6289093   אימייל: docmo@012.net.il